
Alb-violeții, învinși în Liga Zimbrilor: CSM București – SCM Politehnica Timișoara 30-27
Handbaliștii alb-violeți au pierdut meciul disputat, duminică seara, în etapa a XIII – a din Liga Zimbrilor.

Handbaliștii alb-violeți au pierdut meciul disputat, duminică seara, în etapa a XIII – a din Liga Zimbrilor.

Handbaliștii alb-violeți joacă al treilea meci în opt zile. SCM Politehnica Timișoara evoluează pe terenul echipei CSM București, duminică, 15 februarie

Handbaliștii alb-violeţi întâlnesc Potaissa Turda, în sferturile de finală ale Cupei României. Partida va avea loc joi, 12 februarie, de la ora 18:00, la sala Constantin Jude

Serie întreruptă sub panou

SCM Politehnica Timișoara a fost, sâmbătă, gazdă pentru una dintre reprezentantele României în actuala ediție a cupelor europene, Potaissa Turda.

Echipele timişorene de primă ligă de handbal și baschet joacă pe teren propriu sâmbătă, 7 februarie. Ambele dispută meciuri tari, cele două

„Leii” din Banat, tot mai sus! După ce a bifat al optulea succes consecutiv pe teren propriu în meciul cu CSU Sibiu, scor 81-76, în Liga Națională de Baschet Masculin

„Leii” din Banat au înregistrat miercuri seară, în etapa a 19-a, cea de-a opta victorie consecutivă în sala „Constantin Jude” din Timişoara.

Liga Națională de Baschet Masculin programează o nouă rundă la mijlocul acestei săptămâni. SCM Politehnica Timișoara va fi gazdă pentru CSU Sibiu

Baschetbaliștii alb-violeți au fost învinși la Târgu Mureș, vineri seara, în Liga Națională, după un meci foarte strâns, decis în urma unei reprize de prelungiri.

Etapa a treia din returul Ligii Naționale de Baschet Masculin aduce o deplasare la Târgu Mureș pentru alb-violeți. Partida cu echipa locală CSM este programată vineri

Două victorii au obținut, sâmbătă, baschetbaliștii juniori U14 ai SCM Politehnica Timișoara: 83-27 cu Rapid București și 92-31 cu Steaua Magic 2008 București.

”Leii” din Banat primesc sâmbătă, de la ora 19, vizita echipei CSM BBA Petrolul Ploiești în etapa a 17-a din Liga Națională de Baschet Masculin.

Federația Română de Handbal a anunțat lotul de 18 jucători pe care îl va avea la dispoziție selecționerul George Buricea, care ocupă

CS Minaur Baia Mare a anunțat că a ajuns la un acord cu SCM Politehnica Timișoara privind împrumutul interului dreapta Antonio Ovidiu Bordeanu pentru următorul an și jumătate.

„Leii” din Banat, a șasea victorie consecutivă pe teren propriu

Baschetbaliștii alb-violeți joacă pe teren propriu și cel de-al doilea meci din 2026. SCM Politehnica Timișoara o întâlnește pe SCMU Craiova

Echipa de handbal SCM Politehnica Timișoara și-a asigurat serviciile unui jucător care evoluează pe postul de extremă dreapta. Este vorba despre ucraineanul Artem Kozakevych.

Italianul Christian Manojlovic este cel mai important marcator al SCM Politehnica Timișoara în turul Ligii Naționale: 55 de goluri în 10 meciuri.

„Leii” din Banat, la ultimul meci pe teren propriu în 2025. Ultima apariție din acest an a baschetbaliștilor alb-violeți pe parchetul sălii „Constantin Jude” este programată mâine, cu începere de la ora 19, și va fi pentru meciul cu CSM Corona Brașov din etapa a 13-a a…

SCM Politehnica Timișoara, duel cu Potaissa în sferturile Cupei României. La sediul Federației Române de Handbal a fost stabilit prin tragere la sorți programul meciurilor din…

„Leii” din Banat joacă la Voluntari

Calificare fără emoții pentru SCM Politehnica Timișoara în Cupa României

Handbaliștii alb-violeți, în deplasare la Iași pentru ultimul meci din acest an

Invincibili sub panou. Un nou turneu – al patrulea – încheiat cu victorii pe linie de juniorii U14 baschetbaliști de la SCM Politehnica Timișoara.

SCM Politehnica Timișoara a câștigat clar, cu 106 – 84, jocul disputat joi seara în compania echipei CSM Galați, în etapa a 7-a din Liga Națională de baschet masculin.

Alb-violeții Timișoarei au meci infernal pe terenul campioanei Dinamo București. Etapa a X-a a Ligii Naționale de handbal programează partida sa derby

Handbal masculin – Liga Zimbrilor: rezultate, clasament și etapa viitoare

Echipa de baschet masculin SCM Politehnica Timișoara deschide etapa a 10-a a Ligii Naționale. Alb-violeții joacă astăzi (vineri), cu începere de la ora 19, în Arena Antonio Alexe

Etapa a opta a Ligii Naționale de handbal masculin aduce o deplasare la Cluj-Napoca pentru echipa fanion a Banatului. Partida Universitatea Cluj – SCM Politehnica Timișoara