deseuri Arhive - Renaşterea bănăţeană

PUBLICĂ ANUNȚ! Fb Tw
Logo Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI

deseuri

Amendat cu 45.000 de lei pentru că a aruncat moloz în zonă nepermisă

Amendat cu 45.000 de lei pentru că a aruncat moloz în zonă nepermisă

7 iunie 2026

Amendat cu 45.000 de lei pentru că a aruncat moloz în zonă nepermisă. Un arădean a fost amendat cu 45.000 de lei pentru că a abandonat peste 20 de tone de deșeuri…

Fără comentarii
Criză ecologică în Grecia: deșeuri din ferme abandonate ajung în mare

Criză ecologică în Grecia: deșeuri din ferme abandonate ajung în mare

23 aprilie 2026

Criză ecologică în Grecia: deșeuri din ferme abandonate ajung în mare. Un nou incident de poluare readuce în atenție o problemă persistentă în Grecia: resturile provenite din ferme piscicole abandonate…

Fără comentarii
Primăria Timișoara: Folosiți doar operatori autorizați pentru gestionarea deșeurilor

Primăria Timișoara: Folosiți doar operatori autorizați pentru gestionarea deșeurilor

1 aprilie 2026

Primăria Timișoara: Folosiți doar operatori autorizați pentru gestionarea deșeurilor

Fără comentarii
Incendiu puternic pe o platformă industrială. Intervenție dificilă a pompierilor (video)

Incendiu puternic pe o platformă industrială. Intervenție dificilă a pompierilor (video)

25 martie 2026

Un puternic incendiu a izbucnit, marți seara, la un depozit de deșeuri, în mare parte de plastic, de pe platforma industrială a unui operator economic

Fără comentarii
Centru de colectare deşeuri, pe 25.000 mp, pe Calea Chişodei. Primarul Dominic Fritz a semnat contractul pentru construire

Centru de colectare deşeuri, pe 25.000 mp, pe Calea Chişodei. Primarul Dominic Fritz a semnat contractul pentru construire

20 februarie 2026

Centru de colectare deşeuri, pe 25.000 mp, pe Calea Chişodei. Primăria Timişoara a transmis că edilul-şef Dominic Fritz a semnat contractul

Fără comentarii
Centru de colectare deşeuri, pe 25.000 mp, pe Calea Chişodei. Primarul Dominic Fritz a semnat contractul pentru construire

Planul de gestionare a deșeurilor din construcții, obligatoriu pentru cei care execută lucrări de construcții, renovări sau intervenții edilitare

12 ianuarie 2026

Planul de gestionare a deșeurilor din construcții, obligatoriu pentru cei care execută lucrări de construcții, renovări sau intervenții edilitare. Timișorenii și firmele care execută lucrări de construcții, renovări sau…

Fără comentarii
Retim și Primăria Timișoara, blocate în propria neputință: cine gestionează, de fapt, deșeurile voluminoase?

Retim și Primăria Timișoara, blocate în propria neputință: cine gestionează, de fapt, deșeurile voluminoase?

19 noiembrie 2025

Timișoara se lovește din nou de o poveste prea familiară: munți de deșeuri voluminoase lăsate să putrezească pe trotuare, străzi sufocate de canapele abandonate

Fără comentarii
Depozitul de deșeuri nepericuloase Ghizela este funcțional, iar deșeurile netratate se transportă spre deponeul din Hunedoara

Depozitul de deșeuri nepericuloase Ghizela este funcțional, iar deșeurile netratate se transportă spre deponeul din Hunedoara

20 octombrie 2025

Depozitul de Deșeuri Nepericuloase Ghizela este funcțional, iar deșeurile netratate se transportă spre deponeul din Hunedoara

Fără comentarii
Femeie surprinsă aruncând saci cu deșeuri într-o parcare de pe un drum național din Timiș

Femeie surprinsă aruncând saci cu deșeuri într-o parcare de pe un drum național din Timiș

11 octombrie 2025

Femeie surprinsă aruncând saci cu deșeuri într-o parcare de pe un drum național din Timiș

1 comentariu
Mizerie la tot pasul în Timişoara! Poliţiştii locali au dat aproape 400 de amenzi

Mizerie la tot pasul în Timişoara! Poliţiştii locali au dat aproape 400 de amenzi

1 octombrie 2025

Mizerie peste tot în Timişoara! Poliţiştii locali au dat aproape 400 de amenzi

Fără comentarii
Nu ne mai facem bine... Timişoara, de nerecunoscut!

Nu ne mai facem bine… Timişoara, de nerecunoscut!

24 septembrie 2025

Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului continuă acţiunile pentru identificarea celor care aruncă gunoaie şi tot felul de deşeuri pe domeniul public al Timişoarei.

Fără comentarii
Amendă 40.000 de lei și mașina confiscată. Doi bărbați au fost prinși, la Timișoara, abandonând gunoi pe domeniul public

Amendă 40.000 de lei și mașina confiscată. Doi bărbați au fost prinși, la Timișoara, abandonând gunoi pe domeniul public

3 septembrie 2025

După mai multe ore de pândă, lucrători de la salubrizare și polițiști locali au reușit să prindă în flagrant doi indivizi care au aruncat gunoi pe domeniul public, la Timișoara.

Fără comentarii
Foto! Un oraş plin de gunoaie... Sancțiuni de 1,5 milioane de lei, aplicate de polițiștii locali

Foto! Un oraş plin de gunoaie… Sancțiuni de 1,5 milioane de lei, aplicate de polițiștii locali

16 iulie 2025

Foto! Un oraş plin de gunoaie… Sancțiuni de 1,5 milioane de lei, aplicate de polițiștii locali

Fără comentarii
La Timişoara începe colectarea inteligentă a deșeurilor, a anunţat municipalitatea

La Timişoara începe colectarea inteligentă a deșeurilor, a anunţat municipalitatea

4 iulie 2025

Primăria Municipiului Timișoara anunță că, începând cu data de 10 iulie, vor fi puse în funcțiune primele insule ecologice din oraș.

1 comentariu
„Primim mii de plângeri de la cetățeni care ne spun că nu își pot deschide ferestrele la propriile case”. De ce Legea mirosurilor nu se aplică nici la acest moment

Incendiu de amploare. Ard deșeuri menajere pe o suprafață de 1.500 de metri pătrați. Video

4 iulie 2025

Vineri dimineață, în jurul orei 05:30, Pompierii arădeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la deșeurile menajere

Fără comentarii
Dominic Fritz devine oficial cetățean român: Va depune astăzi jurământul de credință

Dominic Fritz: Primăria construiește trei centre de colectare deşeuri cu aport voluntar în cartiere

1 iulie 2025

Primarul Dominic Fritz a semnat contractul pentru construirea a trei centre de colectare prin aport voluntar (CAV), unde timișorenii vor putea preda gratuit deșeuri

Fără comentarii
Amenzi pe bandă rulantă la Stația de Sortare Deşeuri Municipale Timișoara. Foto

Amenzi pe bandă rulantă la Stația de Sortare Deşeuri Municipale Timișoara. Foto

1 iulie 2025

În urma unui control efectuat de comisarii Gărzii Naționale de Mediu-Comisariatul Județean Timiș la Stația de Sortare Deşeuri Municipale Timișoara

Fără comentarii
Incendiu uriaș, pe 1,5 hectare, la deponeul de deșeuri din Lupac

Incendiu uriaș, pe 1,5 hectare, la deponeul de deșeuri din Lupac

4 mai 2025

Duminică, 4 mai, a fost sesizat prin apelul de Urgență 112, faptul că la deponeul de deșeuri din Lupac a izbucnit un incendiu.

Fără comentarii
Mii de tone de deşeuri, depozitate ilegal la Timişoara

Mii de tone de deşeuri, depozitate ilegal la Timişoara

9 aprilie 2025

Mii de tone de deşeuri, depozitate ilegal la Timişoara

Fără comentarii
Trei camioane de PET-uri! Golful Cernei, curățat de deșeurile aduse de viitură

Trei camioane de PET-uri! Golful Cernei, curățat de deșeurile aduse de viitură

8 aprilie 2025

Trei camioane de PET-uri! Golful Cernei, curățat de deșeurile aduse de viitură. Timp de mai bine de 6 zile, echipele Apele Române Banat au fost pe teren pentru a curăța Golful Cernei de cantitățile uriașe de deșeuri aduse de apă. A fost un efort susținut, iar…

1 comentariu
Tone de deșeuri au ajuns în Golful Cernei

Tone de deșeuri au ajuns în Golful Cernei

31 martie 2025

Tone de deșeuri au ajuns în Golful Cernei

Fără comentarii
Amenzi uriaşe aplicate de Poliţia Locală Timişoara

Amenzi uriaşe aplicate de Poliţia Locală Timişoara

14 martie 2025

Amenzi uriaşe aplicate de Poliţia Locală Timişoara

Fără comentarii
Stația de transport public din zona Mărăști, plină de gunoaie. În multe locuri lipsesc coșurile stradale

Stația de transport public din zona Mărăști, plină de gunoaie. În multe locuri lipsesc coșurile stradale

13 februarie 2025

În lipsa coșurilor stradale pentru gunoi, multe locuri din Timișoara s-au umplut de deșeuri.

Fără comentarii
Surprinşi de camere în timp ce aruncau deşeuri în containerul unei firme din Timişoara

Surprinşi de camere în timp ce aruncau deşeuri în containerul unei firme din Timişoara

27 ianuarie 2025

Trei persoane sunt căutate de poliţie, după ce şi-au abandonat gunoaiele în containerul unei firme din Timişoara.

Fără comentarii
Doi timişoreni, amendaţi cu câte 45.000 de lei de către poliţiştii locali

Doi timişoreni, amendaţi cu câte 45.000 de lei de către poliţiştii locali

23 ianuarie 2025

Doi timişoreni, amendaţi cu câte 45.000 de lei de către poliţiştii locali

Fără comentarii
Bani mulţi pentru gunoaie, plătiţi de Primăria Timişoara

Bani mulţi pentru gunoaie, plătiţi de Primăria Timişoara

3 ianuarie 2025

Bani mulţi pentru gunoaie, plătiţi de Primăria Timişoara

Fără comentarii
Primul camion confiscat pentru abandon de deșeuri în Timișoara. Poliţiştii locali l-au găsit împotmolit. Amendă de 45.000 de lei

Primul camion confiscat pentru abandon de deșeuri în Timișoara. Poliţiştii locali l-au găsit împotmolit. Amendă de 45.000 de lei

21 noiembrie 2024

Primul camion confiscat pentru abandon de deșeuri în Timișoara. Poliţiştii locali l-au găsit împotmolit. Amendă de 45.000 de lei

1 comentariu
Transport de peste 20 de tone de deşeuri, oprit la frontieră

Transport de peste 20 de tone de deşeuri, oprit la frontieră

28 octombrie 2024

Transport de peste 20 de tone de deşeuri, oprit la frontieră

Fără comentarii
650 de tone de deșeuri periculoase, descoperite de poliţişti într-o localitate din vestul ţării

650 de tone de deșeuri periculoase, descoperite de poliţişti într-o localitate din vestul ţării

26 septembrie 2024

650 de tone de deșeuri periculoase, descoperite de poliţişti într-o localitate din vestul ţării

Fără comentarii
Domeniul public al Timişoarei, focar de infecţie! Amenzi de 215.000 de lei aplicate de polițiștii locali unor persoane care au abandonat deşeuri

Domeniul public al Timişoarei, focar de infecţie! Amenzi de 215.000 de lei aplicate de polițiștii locali unor persoane care au abandonat deşeuri

25 septembrie 2024

Domeniul public al Timişoarei, focar de infecţie! Amenzi de 215.000 de lei aplicate de polițiștii locali unor persoane care au abandonat deşeuri

Fără comentarii

Navigare în articole

Articole mai vechi

Cele mai noi articole

Dumbrăvița și Timișoara au ieșit în stradă pentru Matias și Dragoș. „Marșul Vieții”, revolta tăcută a comunității împotriva străzilor fără trotuare și a primarilor care nu și-au onorat promisiunile

Dumbrăvița și Timișoara au ieșit în stradă pentru Matias și Dragoș. „Marșul Vieții”, revolta tăcută a comunității împotriva străzilor fără trotuare și a primarilor care nu și-au onorat promisiunile. Foto și video

Siguranță împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Siguranță împotriva inundațiilor: lucrările de consolidare a râului Timiș, de la Lugoj până la frontiera cu Serbia, au fost finalizate integral

Investiție importantă pentru zona de est a județului Timiș. Foto

Investiție importantă pentru zona de est a județului Timiș. Foto

Lucrări la rețeaua primară de termoficare a Timișoarei, mii de clienți Colterm rămân joi, 18 iunie, fără apă caldă

Lucrări la rețeaua primară de termoficare a Timișoarei, mii de clienți Colterm rămân joi, 18 iunie, fără apă caldă

Alpinistul Horia Colibășanu, la o nouă provocare. Revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

Alpinistul Horia Colibășanu, la o nouă provocare. Revine în Karakorum pentru ascensiunea Gasherbrum II

Publicitate Online
sigla-opera
Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI
  • Despre noi
  • Abonament PDF
  • Anunţuri
  • Publicitate
  • Politica de cookie
  • Politica de confidenţialitate
  • Contact

Web design © 2000 - 2026 Renaşterea bănăţeană - Ştiri, anchete şi reportaje – Timișoara.