Incendiu puternic la Timișoara. Flăcările au cuprins 5 hectare de teren și traverse de cale ferată

Incendiu de vegetație uscată, în zona Gării de Sud Timișoara

Vineri, în jurul orei 14:45, Pompierii timișeni au fost anunțați despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în Timișoara, pe strada Gelu.

La locul evenimentului sunt mobilizați pompierii din cadrul Detașamentului 2 Timișoara cu două autospeciale de stingere.

Incendiul se manifestă pe o suprafață de aproximativ 5 hectare de teren și la traverse de cale ferată.

A fost anunțat Dispeceratul CFR Călători.

Misiunea este în dinamică, vom reveni.

CITEȘTE ȘI: Primăria Timișoara se pregătește de concedieri ambalate ca “modernizare administrativă”

Sursa foto: ISU Timiș


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *