
Șefa de post din Tomești a încătușat un bărbat de 75 de ani care, cu un cuțit în mână, își fugărea soția de 78 de ani
La data de 25 august, în jurul orei 12:40, șefa de post din localitatea Tomesti a intervenit, a imobilizat și încătușat un bărbat în vârstă de 75 de ani, care alerga după soția sa cu un cuțit în mâna, după ce o agresase cu acesta în zona brațului stâng.
Incidentul s-a petrecut în comuna Tomești, femeia, în vârstă de 78 de ani, alerga către postul de poliție care era în apropiere, a transmis IPJ Timiș.
La momentul publicării știrii, bărbatul se află în custodia poliției, iar femeia a fost transportată la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.
Update: Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore în arest.


