
Poli Timișoara s-a calificat în Final Four-ul Cupei României, după 31-26 cu Potaissa Turda
SCM Poli Timișoara s-a calificat în Final Four-ul Cupei României la handbal, după 31-26 cu Potaissa Turda, joi seara, în Sala „Constantin Jude”.

SCM Poli Timișoara s-a calificat în Final Four-ul Cupei României la handbal, după 31-26 cu Potaissa Turda, joi seara, în Sala „Constantin Jude”.

SCM Politehnica Timișoara a fost, sâmbătă, gazdă pentru una dintre reprezentantele României în actuala ediție a cupelor europene, Potaissa Turda.

Robert Ștefan Burlacu-Luca (17 ani) a semnat cu Poli Timișoara. S-a născut la 9 iunie 2008, la Reșița. Ca poziționare în teren poate acoperi întreaga bandă stângă

Echipa de fotbal feminin Politehnica Timișoara a demarat luni pregătirile pentru secundă a sezonului 2025-2026. Primul antrenament al echipei antrenate de Orlando Ștefan

CS Minaur Baia Mare a anunțat că a ajuns la un acord cu SCM Politehnica Timișoara privind împrumutul interului dreapta Antonio Ovidiu Bordeanu pentru următorul an și jumătate.

Fotbaliștii alb-violeți s-au reunit luni după-amiază la Baza Sportivă nr. 2 a Politehnicii. Echipa antrenată de Dan Alexa se va pregăti pe plan local până la începutul lunii februarie.

Echipa de handbal SCM Politehnica Timișoara și-a asigurat serviciile unui jucător care evoluează pe postul de extremă dreapta. Este vorba despre ucraineanul Artem Kozakevych.

Începând de luni, 15 decembrie, Wiliam Harasim este noul director executiv al Politehnicii Timișoara. “Mă bucur că am revenit acasă, sper ca împreună cu domnul Dinu Bara

Dinamo București a învins=o pe SCM Politehnica Timișoara în Liga Zimbrilor, scorul de 34-23 (la pauză, 17-14).

Alb-violeții Timișoarei au meci infernal pe terenul campioanei Dinamo București. Etapa a X-a a Ligii Naționale de handbal programează partida sa derby

Meci tensionat la Timișoara, în Liga Națională de handbal, etapa a 9-a: SCM Poli – HC Buzău 28-28 (12:15). Marți seara, într-o sală „Constantin Jude” plină cu suporteri așa cum nu a mai fost de foarte multă vreme, alb-violeții (locul 4 în clasament) au întâlnit liderul Ligii Zimbrilor, echipă care nu a pierdut nici un […]

După o pauză de aproape o lună, handbaliştii de la SCM Politehnica Timişoara joacă din nou în Liga Zimbrilor. Alb-violeţii vor evolua la

Consiliul Judeţean Timiş sprijină financiar Primăria Timişoara, cu 20 de milioane de lei, pentru Arena Eroii Timișoarei, a transmis preşedintele Alfred Simonis.

Handbaliştii de la SCM Politehnica Timişoara joacă la Iaşi în actul secund al Cupei României. Tragerea la sorți de miercuri le-a adus alb-violeţilor ca adversar

Alb-violeții joacă sâmbătă, în etapa a 10-a din Liga a III-a la fotbal, pe terenul liderului la zi al seriei a 7-a. Gazda CSM Unirea Alba Iulia are un avans de cinci puncte față de Politehnica Timișoara

Final nerecomandat cardiacilor în meciul Metalurgistul Cugir – Politehnica Timișoara, în etapa a 8-a, seria 7 din Liga a III -a la fotbal.

SCM Politehnica Timișoara a obținut, duminică, o victorie importantă în etapa a 4-a a Ligii Zimbrilor

În meciul-epilog al etapei a 3-a din Liga Națională de handbal masculin, SCM Politehnica Timișoara a pierdut cu CSU Suceava, ultima clasată, cu scorul de 40-36.

Politehnica Timișoara obținut o victorie importantă în lupta pentru promovarea în cel de-al doilea eșalon al fotbalului românesc.

Divizionara a treia Politehnica Timișoara a pus în vânzare abonamentele pentru meciurile de pe teren propriu din sezonul 2025-2026. Jocurile se vor desfășura tot pe stadionul „Electrica”.

Politehnica Timișoara a încheiat la egalitate, scor 0-0, la Cugir, cu Hidro Mecanica Șugag, în prima etapă din seria a 7-a a Ligii a III-a la fotbal.

Poli Timișoara începe drumul anevoios spre al doilea eșalon al fotbalului românesc.

Poli pierde cu Dinamo în prelungiri, 2:3, și ratează calificarea în grupele Cupei României

Cu doar câteva zile înaintea debutului în noul sezon al Ligii a III-a la fotbal, Politehnica Timișoara a perfectat un transfer cu care plusează la capitolul experiență.

La Casa Fotbalului a avut loc marți tragerea la sorți a meciurilor din play-off-ul Cupei României, ediția 2025-2026. Politehnica Timișoara va întâlni în această fază a competiției

În play-off-ul Cupei României la fotbal, Politehnica Timișoara va primi replica divizionarei secunde CS Dinamo București.

Politehnica Timișoara pornește, de astăzi, pe un nou drum, unul pe care ni-l dorim cu toții să ducă într-o singură direcție, elita fotbalului românesc, pentru că Poli acolo își are locul.

Echipa de seniori a Politehnicii Timișoara se va reuni luni, la ora 18,15, la Baza Sportivă nr. 2, în vederea începerii pregătirii pentru sezonul 2025-2026.

Echipa de fotbal feminin Politehnica Timișoara Femina s-a reunit miercuri, pe stadionul „Știința”, și a început pregătirea pentru sezonul 2025-2026 al Superligii

Noi mișcări de trupe la echipa de fotbal feminin Politehnica Timișoara. Nou-promovata în eșalonul de elită se întărește considerabil pentru sezonul 2025-2026.