
Un jucător de la Kielce, la SCM Politehnica Timişoara
Łukasz Rogulski, născut la 10 iunie 1993, pivot cu o experiență bogată la nivel internațional, vine la clubul alb-violet după două sezoane petrecute la formația poloneză Industria Kielce, participantă constantă în cupele europene.
De-a lungul carierei, handbalistul a mai îmbrăcat tricourile echipelor Wybrzeże Gdańsk, Azoty Puławy, AEK Atena și CSM Bacău, acumulând experiență în campionatele din Polonia, Grecia și România.
De asemenea, a fost convocat la echipa națională a Poloniei, pentru care a debutat în 2017.


