magistrala verde Arhive - Renaşterea bănăţeană

PUBLICĂ ANUNȚ! Fb Tw
Logo Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI

magistrala verde

97 de milioane de lei, finanțare europeană pentru Magistrala Verde - Calea Şagului. A fost semnat contractul

97 de milioane de lei, finanțare europeană pentru Magistrala Verde – Calea Şagului. A fost semnat contractul

27 martie 2026

Primarul Dominic Fritz a semnat contractul de finanțare europeană pentru Magistrala Verde. Investiția, care acoperă Calea Șagului, de la pasajul de intrare în oraș până la Piața Mocioni

1 comentariu
97 de milioane de lei, finanțare europeană pentru Magistrala Verde - Calea Şagului. A fost semnat contractul

Finanţare pentru Inelul 2 și Magistrala Verde

12 martie 2026

Primăria Municipiului Timișoara va co-finanța din bugetul local cu 119 milioane lei investițiile pentru completarea Inelului 2 – zona de Est și amenajarea Magistralei Verzi Șagului.

1 comentariu
97 de milioane de lei, finanțare europeană pentru Magistrala Verde - Calea Şagului. A fost semnat contractul

Primăria Timișoara solicită finanţare pentru realizarea Magistralei Verzi Șagului şi completarea Inelului 2

15 ianuarie 2026

Primăria Municipiului Timișoara a depus spre finanțare europeană proiectul pentru completarea Inelului 2 în zona de Est, o investiție majoră care va aduce rute

Fără comentarii
97 de milioane de lei, finanțare europeană pentru Magistrala Verde - Calea Şagului. A fost semnat contractul

Primăria promite noi parcări în Calea Șagului, pentru a compensa spaţiul limitat în urma implementării investiției Magistrala Verde

15 decembrie 2025

Primăria Municipiului Timișoara a informat că va amenaja, anul viitor, noi locuri de parcare în zona Calea Șagului, pe amplasamentele unor loturi de garaje.

Fără comentarii
Prezentarea publică a proiectului Magistrala Verde, pe 1 octombrie

Prezentarea publică a proiectului Magistrala Verde, pe 1 octombrie

25 septembrie 2025

Prezentarea publică a proiectului Magistrala Verde, pe 1 octombrie. Municipiul Timișoara organizează miercuri, 1 octombrie, o prezentare publică a…

1 comentariu
Finanţare pentru Inelul 2 și Magistrala Verde

Dominic Fritz: Transformăm Calea Șagului, una dintre cele mai aglomerate și poluate artere, în Magistrala Verde

9 septembrie 2025

Timișoara devine mai verde, a anunțat, marți, pe Facebook, primarul Dominic Fritz.

3 comentarii
Prezentarea publică a proiectului Magistrala Verde, pe 1 octombrie

Administrația Fritz a întrerupt “pe șest” contractul pentru megalomana “Magistrală Verde”

9 august 2023

Administrația Fritz a întrerupt “pe șest” contractul pentru megalomana “Magistrală Verde”

2 comentarii
Cele mai căutate cartiere din Timişoara pentru cumpărarea sau închirierea de locuinţe

Dominic Fritz: ”Magistrala Verde este unul dintre cele mai ambițioase și vizionare proiecte de regândire a modului în care ne deplasăm în oraș”

4 octombrie 2022

Dominic Fritz: ”Magistrala Verde este unul dintre cele mai ambițioase și vizionare proiecte de regândire a modului în care ne deplasăm în oraș”

3 comentarii
Magistrala Verde - Calea Șagului intră în proiectare

Magistrala Verde – Calea Șagului intră în proiectare

26 septembrie 2022

Magistrala Verde – Calea Șagului intră în proiectare. S-a încheiat licitația pentru achiziționarea serviciilor de proiectare a Magistralei verzi – Calea Șagului, fiind declarată câștigătoare firma F.I.P. Consulting.

Fără comentarii

Cele mai noi articole

Internaționalul grec Theodoros Boskos a devenit alb-violet

Internaționalul grec Theodoros Boskos a devenit alb-violet

Fifor, atac dur la adresa lui Fritz: „Știu că v-ar plăcea o Românie în care să vă faceți mendrele”

Fifor, atac dur la adresa lui Fritz: „Știu că v-ar plăcea o Românie în care să vă faceți mendrele”

Accident violent pe pod: oameni răniţi, trafic blocat

Accident violent pe pod: oameni răniţi, trafic blocat

Tânără şoferiţă, prinsă la volan cu o alcoolemie de 1,23 mg/l

Tânără şoferiţă, prinsă la volan cu o alcoolemie de 1,23 mg/l

Amenzi de peste 1,4 milioane de lei la Timișoara pentru construcții ilegale și clădiri neîntreținute

Amenzi de peste 1,4 milioane de lei la Timișoara pentru construcții ilegale și clădiri neîntreținute

Publicitate Online
sigla-opera
Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI
  • Despre noi
  • Abonament PDF
  • Anunţuri
  • Publicitate
  • Politica de cookie
  • Politica de confidenţialitate
  • Contact

Web design © 2000 - 2026 Renaşterea bănăţeană - Ştiri, anchete şi reportaje – Timișoara.