Volei feminin – Cupa Challenge. CSM Lugoj a ratat calificarea în semifinale

Volei feminin - Cupa Challenge. CSM Lugoj a ratat calificarea în semifinale

Echipa CSM Lugoj a ratat calificarea în semifinalele Cupei Challenge la volei feminin, după ce a fost învinsă acasă de echipa turcă Aydin BBSK, cu scorul de 3-2 (23-25, 26-24, 22-25, 25-20, 15-9), marţi seară, în manşa secundă a sferturilor de finală.

CSM Lugoj, care a pierdut cu 2-3 şi în tur, s-a înclinat după două ore şi 14 minute de joc.

De la formaţia bănăţeană s-au remarcat Bojana Celic, cu 19 puncte, Sara Sakradzija, cu 17 puncte, Loredana Filipaş, cu 16 puncte, şi Katarina Canak, cu zece puncte. Cele mai bune de la Aydin BBSK au fost Greta Szakmary, cu 27 de puncte, Anna Nicoletti (10p) şi Ezgi Dagdelenler (10p).

Meciul a fost arbitrat de cipriotul Andreas Daniil şi ungurul Miklos Horvath. Pentru CSM Lugoj atingerea fazei sferturilor de finală reprezintă cea mai mare performanţă din palmares.

Sursa foto: facebook.com/voleicsmlugoj