Un şofer în vârstă de 76 de ani a accident grav o fată de 17 ani, la Timişoara

Un şofer în vârstă de 76 de ani a accident grav o fată de 17 ani, la Timişoara

Un şofer în vârstă de 76 de ani a accident grav o fată de 17 ani, la Timişoara

Un bărbat, în vârstă de 76 de ani, a condus un autoturism pe Bulevardul Iuliu Maniu, dinspre Piața Iosefin înspre sensul giratoriu din Reșiței, iar la un moment dat ar fi surprins și accidentat un pieton, o fată în vârstă de 17 ani, a informat Poliţia Timiş.

În urma nefericitului eveniment a rezultat rănirea fetei de 17 ani, care a fost transportată la spital în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.

CITEŞTE ŞI: Urmărire ca-n filme, la Timişoara. Video

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Sursa foto: Facebook / INFO TRAFIC Timişoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *