
CSC Dumbrăvița sună adunarea pe 22 iunie
CSC Dumbrăvița sună adunarea pe 22 iunie

CSC Dumbrăvița sună adunarea pe 22 iunie

Itu e polist cu acte-n regulă

Ovidiu Marian Popescu (32 ani) a semnat cu Politehnica Timișoara. Ovidiu s-a născut la 27 februarie 1994, la Reșița. Este mijlocaș central, dar poate acoperi mai multe posturi din linia mediană și defensivă.

Un nou jucător acontat de Poli

Fostul mare internațional Iosif Rotariu, membru în Comitetul Director al clubului, s-a alăturat oficial departamentului de scouting al Politehnicii Timișoara.

Tânărul atacant Mihai Alexandru Bonț a semnat cu Politehnica Timișoara.

Andrei “Bebe” Artean (32 ani) este noul jucător al Politehnicii Timișoara!

Mesajul lui Dinu Bara

Politehnica Timișoara a devenit, sâmbătă seara, matematic (cu două etape înainte de finalul play-off-ului), campioana Seriei a 4-a din Liga a III-a.

Asociația Suporterilor Timișoreni Druckeria organizează sâmbătă, 16 mai, la baza sportivă Vasile Deheleanu din Timișoara, prima ediție a Cupei Druckeria – „Juniorii din Curtea Școlii”

Echipa de fotbal Politehnica Timișoara a câștigat, vineri, în prima etapă din returul play-off-ul Ligii a III-a. A fost 1-0 cu Sănătatea Cluj, în deplasare.

Alb-violeții, egalați în prelungiri. Politehnica Timișoara a remizat în ultima etapă din turul play-off-ul Ligii a III-a la fotbal. Sâmbătă a fost 1-1 pe terenul echipei Unirea Tășnad. Prima ocazie a meciului…

Politehnica Timișoara a obținut 3 puncte prețioase în prima etapă a play-off-ului Ligii a III-a la fotbal și, implicit, în lupta pentru promovare.

Politehnica Timișoara a încheiat sezonul regular cu o victorie şi cu 52 de puncte, după ce, sâmbătă, a învins în deplasare, cu 3-0, pe Unirea DMO Hațeg.

Duelul primelor două clasate din seria a 7-a a Ligii a III-a la fotbal, programat sâmbătă, de la ora 15, pe stadionul „Electrica”, s-a încheiat nedecis.

Duelul primelor două clasate din seria a 7-a a Ligii a III-a la fotbal este programat sâmbătă, de la ora 15, pe stadionul „Electrica”. Politehnica Timișoara primește vizita liderului Unirea Alba Iulia

Doliu în fotbalul timișorean. S-a stins din viață Viorel Petrovici, fost jucător al Politehnicii

Politehnica Timișoara dispută vineri cel de-al doilea joc oficial în deplasare din 2026. Alb-violeții, care din cauza absențelor nu vor putea fi în aceeași formulă ca în primele partide oficiale

Politehnica Timișoara dispută astăzi (sâmbătă, 7 martie), de la ora 15, primul meci oficial pe teren propriu din anul 2026.

Derby județean la Ghiroda! Politehnica Timișoara va disputa sâmbătă, de la ora 14, primul joc oficial din 2026. Alb-violeții reiau campionatul

Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, a fost, joi, la baza de antrenament a echipei Politehnica Timișoara, pentru a vedea noile dotări

Patru fotbaliste de la Politehnica Timișoara au fost chemate la loturile naționale de senioare pentru meciuri din preliminariile Cupei Mondiale de fotbal.

Mijlocașul Damian Isac (25 de ani) s-a alăturat echipei de fotbal Politehnica Timișoara. Acesta s-a născut pe 31 ianuarie 2001 la Caransebeș

Reveniți în țară după stagiul de pregătire desfășurat în Antalya (Turcia), fotbaliștii alb-violeți vor avea parte în acest sfârșit de săptămână de două meciuri scurte la Jimbolia.

Politehnica Timișoara s-a impus și în cel de-al patrulea test din Turcia, ultimul din cadrul cantonamentului de iarnă. A fost 3-2, joi, la Belek (Antalya)

Denisa Bojenco, portar în vârstă de 19 ani din Republica Moldova, se alătură echipei de fotbal feminin Politehnica Timișoara, venind de la ASD Women Matera Citta Sassi.

Raul Gârlonța și Cosmin Mihăescu, ambii în vârstă de 18 ani, vor evolua în cea de-a doua parte a sezonului 2025-2026 la colega de serie Timișul Șag.

Maseurul Adrian Blaj este cel mai nou membru al staff-ului divizionarei a treia Politehnica Timișoara.

Alb-violeții, în cantonament

Sâmbătă, 24 ianuarie, de la ora 15.00, la Baza Sportivă nr. 2 a Politehnicii, alb-violeţii dispută primul joc amical din noul an.