
Avertizare de fenomene meteo periculoase în județul Timiș. Localitățile vizate
Avertizare de fenomene meteo periculoase în județul Timiș. Localitățile vizate

Avertizare de fenomene meteo periculoase în județul Timiș. Localitățile vizate

Vremea se va răcori simțitor în următoarele zile. Vor fi posibile averse torențiale cu descărcări electrice și vijelii

Cum va fi vremea în următoarele două săptămâni în Banat

Temperaturile vor ajunge la 36 de grade și mai mult săptămâna aceasta, dar din 17 august vremea intră într-un proces de răcire, potrivit prognozei pentru perioada 11 – 24 august.

Vreme stabilă de vară după o scurtă răcorire

Anunț ANM: Țara se împarte între caniculă și furtuni. Cum va fi vremea în vest. ANM vine cu ultimele date despre vremea din România. Va fi caniculă luni în sud-estul Olteniei, sudul şi în estul Munteniei şi în sud-vestul Dobrogei, inclusiv în Capitală, iar în mai multe regiuni din vestul ţării…

Averse locale și temperaturi în creștere în weekend

Vreme răcoroasă astăzi, 10 iulie, în vestul țării

Potrivit prognozei anunțate luni de Administrația Națională de Meteorologie (ANM) pentru perioada 30 iunie – 13 iulie, vremea va fi caracterizată de valori termice ridicate, caniculă

O parte a Banatului, sub cod galben de vijelie

Serviciul Regional de Prognoză a Vremii Timişoara a emis, prin ISU Timiş, vineri, la ora 14:25, o avertizare de fenomene meteo periculoase, valabilă până în jurul orei 15:00.

Cum va fi vremea în următoarele două săptămâni

Vremea la începutul lunii iulie va fi mai caldă decât în mod normal în toată țara, dar mai ales în regiunile sud-vestice, potrivit prognozei pe patru săptămâni emise de ANM.

Vremea se încălzește în vestul țării

Administrația Națională de Meteorologie a anunțat cum va fi vremea în următoarele două săptămâni în România. Prognoza a fost prezentată separat pe regiuni.

Zi caniculară în Banat, cu temperaturi de până la 37 de grade

Următoarele patru săptămâni aduc temperaturi peste normal în vestul și sudul României și un deficit persistent de ploi. Cel mai afectat va fi vestul țării, unde ploile vor fi foarte rare.

Meteorologii anunță temperaturi de până la 35 de grade în vestul țării, la mijlocul săptămânii viitoare

Prognoza pentru următoarele două săptămâni. Cum va fi vremea în Banat

Ploi torențiale, vijelii și grindină. România, sub Cod galben. Cea mai mare parte a României se află sub alertă meteo de instabilitate atmosferică de joi până luni.

Vreme schimbătoare în următoarele două săptămâni, în Banat.

ISU Timiş a transmis, în urmă cu puţin timp, un cod portocaliu de fenomene meteo periculoase în judeţul Timiş.

Condiţii meteo severe în Banat şi în alte zone ale ţării, până marţi seară

Vreme deosebit de rece, ploi și vânt puternic în vestul țării

Vreme rece și ploioasă în weekend

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis joi o informare meteorologică și o atenționare Cod galben de instabilitate atmosferică accentuată

Noua prognoză meteo: Temperaturile medii vor fi mai mici decât cele normale până la sfârșitul lunii mai. Temperaturile medii vor fi mai mici decât cele normale până la sfârșitul lunii mai, se arată în prognoza pentru următoarele patru săptămâni, publicată marți de ANM.

Cod galben de vijelii în jumătate din țară. Vreme rea până miercuri. Harta zonelor afectate. Meteorologii au emis, luni dimineață, o atenționare de vreme rea, valabilă începând de la data de 5 mai, ora 12

Vremea se schimbă complet la începutul săptămânii viitoare

Vremea 5 mai – 2 iunie 2025. Revin ploile și vijeliile. Prognoza meteo pentru ultima lună de primăvară