Sunt 332 de noi cazuri de Covid-19 în Timiş şi 8.262 în toată ţara, la doar 31.082 de teste

Până astăzi, 17 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 373.474 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 8.262 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba80501686,06
2.Arad89672405,86
3.Argeș102792383,77
4.Bacău108401642,54
5.Bihor112693185,85
6.Bistrița-Năsăud46831414,48
7.Botoșani48841012,73
8.Brașov146701646,25
9.Brăila4513412,63
10.Buzău5442732,44
11.Caraș-Severin3878942,92
12.Călărași30981322,31
13.Cluj164546067,42
14.Constanța113934225,35
15.Covasna3359703,37
16.Dâmbovița91901143,33
17.Dolj99651063,84
18.Galați82002292,18
19.Giurgiu2898252,26
20.Gorj3832481,92
21.Harghita4099522,24
22.Hunedoara6682583,02
23.Ialomița3434783,16
24.Iași155323353,14
25.Ilfov108733016,9
26.Maramureș6979453,79
27.Mehedinți3092562,69
28.Mureș93881735,02
29.Neamț8128892,49
30.Olt57631021,9
31.Prahova153363104,24
32.Satu Mare40301544,48
33.Sălaj4716545,83
34.Sibiu107611819,00
35.Suceava115822002,21
36.Teleorman4507932,83
37.Timiș154823326,85
38.Tulcea2566542,46
39.Vaslui6463901,98
40.Vâlcea68951143,09
41.Vrancea4534391,78
42.Mun. București5198910035,54
43.Cazuri noi nealocate pe județe4779*855 
TOTAL373.4748.262

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns