A murit Adrian Stoicov, fost fotbalist al Politehnicii Timișoara

stoicov

Fostul fotbalist al Politehnicii Timişoara Adrian Stoicov a încetat din viaţă miercuri, la 49 de ani, în urma unei scurte, dar grave suferinţe, a anunţat clubul bănăţean.

”Adrian Stoicov, fundaș stânga, a fost unul dintre componenții de bază ai echipei Poli din anii 80-90, atunci când echipa ”alb-violetă” a eliminat Atletico Madrid, a remizat cu Real Madrid și a ajuns în 1992 în finala Cupei României.

Ulterior, Adrian Stoicov a fost antrenor secund și antrenor de copii și juniori la Politehnica Timișoara. Din 2012 încoace, a activat ca antrenor secund la ACS Poli, iar apoi a făcut parte ca tehnician la diferite grupe de vârstă în cadrul Centrului de Copii și Juniori.

Odihnește-te în pace, ”Bulgarule”! Nu te vom uita niciodată!” scrie pe site-ul oficial clubul bănățean, scrie Antena3.ro.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *