Medalii obținute de polițiștii timișeni la Campionatul Național de Judo al M.A.I.

În perioada 14-17 martie 2023, în orașul Călimănești, județul Vâlcea s-a desfăşurat finala Campionatului Naţional de Judo al M.A.I, unde au participat peste 100 de sportivi din cadrul inspectoratelor generale ale M.A.I( IGPR, IGJR, IGPF, IGSU)

În cadrul acestui campionat, Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a fost reprezentat de Asp Zuzac Claudiu – Sorin, Sinsp Stanciu Nicolae, As Bataragă Mihai, Ag Tudorescu Alma, Ag Carp Ligia, Ag Ristea George,Ag Corobăianu Ovidiu, Asp Cuzman Ioan,Asp Dejica Dorel și Ap Hegeduș Daniel.

În urma concursului au fost obținute următoarele rezultate:

Agent Mihăilă Răzvan a obținut locul I și medalie de aur la categoria +100 kg.

Sinsp de poliție Stanciu Nicolae (categoria +73 kg) împreună cu Asp Zuzac Claudiu ( categoria +100 kg) Ag Tudorescu Alma ( categoria +60 kg) și Ag Carp Ligia categoria -60 kg) au obținut locul III și medalie de bronz.

Locul V a fost ocupat de Asa Bataragă Mihai(categoria +73) și Asa Hegedus Daniel (+100 kg)

Pe locul VII s-au clasat Asp Dejica Dorel (categoria+90 kg), Ap Cuzman Ioan ( categoria +90), Ag Corobăianu Ovidiu ( categoria +80 kg)și Ag Ristea George ( categoria +73).

În clasamentul dintre inspectoratele generale, IGPR a obținut locul 1, ca urmare a medaliilor câștigate.