„Leii” joacă ultimul meci la Timişoara din sezonul 2023/2024

"Leii" joacă ultimul meci la Timişoara din sezonul 2023/2024

Baschetbaliștii „violeţi” înfrunta CS Vâlcea 1924, mâine (marți, 7 mai), la ora 18.00, la sala Constantin Jude. Este meciul secund din disputa pentru locul al treisprezecelea.

SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timișoara conduce cu 1-0 la partide, după victoria de vineri, 3 mai, de la Rm. Vâlcea, 88-73. Seria se dispută după sistemul „două din trei”.

Acesta va fi al 45-lea meci din acest sezon pentru „Leii din Banat” și ultimul pe teren propriu. În cazul unui succes al alb-violeților, va fi de asemenea ultimul meci al stagiunii. Un sezon în care SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timișoara a devenit vicecampioană în Alpe Adria Cup.

CITEŞTE ŞI: Vremea în Banat, la început de săptămână

În pauza partidei de marţi, veți putea face cunoștință cu voluntarii care ne-au sprijinit în acest campionat, iar în pauzele dintre sferturi (1/2 și ¾) vor fi lansate în tribune cadouri oferite de partenerii clubului.