Gimnastele de la CSȘ 1 Timișoara, rezultate notabile la Campionatul Național

CSȘ 1 Timișoara s-a clasat pe locul al treilea în clasamentul general la Campionatul Național de gimnastică artistică pe echipe și individual compus al junioarelor 3 și 2, etapa 1 (impuse), seria A – feminin.

În cadrul competiției desfășurate recent la Ploiești, pepiniera juvenilă din orașul de pe Bega a reușit această frumoasă performanță în alcătuirea Marisa Huțupașu, Sara Ion Corduneanu, Maia Schinteie, Iasmina Ghiran și Ilinca Zaharia.

Totodată, Marisa Huțupașu a ocupat poziția a cincea la individual compus, unde colega sa Iasmina Ghiran s-a clasat pe locul al nouălea. CSȘ 1 Timișoara a mai fost reprezentată la concursul menționat, dar în seria B feminin – junioare 2, nivelul 5, de Adriana Wang Xue Ting, care a obținut a patra notă la bârnă și prima notă la exercițiul de forță și echilibru.

Profesorii care se ocupă de pregătirea tinerelor și talentatelor gimnaste menționate sunt Olivian Guga, Luiza Colac și Octavia Jucu.