Cinci cazuri noi de coronavirus în Timiș. Care este rata de infectare

Noi cazuri de infectare: Timișoara-49, Giroc-8, Moșnița Nouă-7, Dumbrăvița-5. Alte localități

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 230 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19). Acestea sunt cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

În județul Timiș, de la începutul pandemiei, s-a înregistrat un număr de 54537 cazuri. În ultimele 24 de ore, alte cinci persoane au fost confirmate cu noul coronavirus. În ceea ce privește rata de infectare la mia de locuitori – incidența înregistrată la 14 zile, aceasta este, în Timiș, de 0,12.

Citește și: Timișoreanul Vlad Oros a încheiat anul școlar cu… aur

În Arad, în ultimele 24 de ore au fost înregistrate 3 cazuri noi. Rata de infectare este, în acest județ, de 0,05 la mia de locuitori. În Caraș-Severin sunt patru cazuri noi, cu o rată de 0,003 la mie.

Situația pe județe la nivelul întregii țări

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2130400,03
2.Arad2372630,05
3.Argeș2751200,03
4.Bacău2617580,06
5.Bihor2931930,03
6.Bistrița-Năsăud11938100,06
7.Botoșani1421600,03
8.Brașov4372340,04
9.Brăila1332020,04
10.Buzău1261320,03
11.Caraș-Severin1150940,03
12.Călărași1012890,13
13.Cluj5782560,13
14.Constanța43152160,14
15.Covasna856000
16.Dâmbovița2255060,04
17.Dolj2678370,06
18.Galați2771340,05
19.Giurgiu1105110,05
20.Gorj922900,02
21.Harghita829900,02
22.Hunedoara2293730,08
23.Ialomița1081920,05
24.Iași4260260,10
25.Ilfov45346160,24
26.Maramureș2046810,04
27.Mehedinți835000,02
28.Mureș2401200,03
29.Neamț1902850,04
30.Olt1464910,03
31.Prahova3557580,07
32.Satu Mare1308630,10
33.Sălaj1095900,02
34.Sibiu2654140,02
35.Suceava2429870,05
36.Teleorman1375510,05
37.Timiș5453750,12
38.Tulcea846240,05
39.Vaslui1602410,02
40.Vâlcea1647030,01
41.Vrancea1070320,01
42.Mun. București184418480,18
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

772*

25 
TOTAL1.084.456230 

 


Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

0 Comments

No Comment.