ASU Poli, în optimile Cupei României

Dan Alexa a demisionat de FC Botoșani

Cât de repede ne-e trecut indigestia după egalarea Aerostarului din ultima partidă de campionat, de la Bacău… Alb-violeții lui Dan Alexa au strâns rapid rândurile și au făcut un meci foarte bun astăzi la Bînie, în compania formației U Craiova 1948, pe care au învins-o poate nu atât de ușor decât o arată scorul cu 3-1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 8, prin Compagno, Poli a egalat în minutul 33 prin Alexandru Munteanu și a preluat conducerea la un sfert de oră după pauză când a punctat Petre Ivanovici, ambii din penalty. Alin Manea a stabilit scorul final în minutul 85, când a finalizat o excelentă pasă primită de la Plazonja.