ACS Poli, remiză cu CS Baloteşti

ACS Poli Timişoara a încheiat la egalitate, marţi seară, scor 1-1, cu divizionara secundă CS Baloteşti, într-o partidă amicală disputată la Tărlungeni.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 35, echipa de pe Bega egalând prin Doman, cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier al întâlnirii.

A fost ultimul test pe care alb-violeţii l-au disputat înaintea revenirii din cantonamentul de la Poiana Braşov.

Antrenorul Ionuţ Popa a apelat în primul minut la următorii jucători: Straton – Creţu, Melinte, Şeroni, Ţigănaşu – Artean, Soljici – Munteanu, Vaşvari, Bîrnoi – Bud. Pe parcursul jocului au intrat Smaranda, Curileac, Străuţ, Haruţ, Cânu, Bocşan, Covalschi, Croitoru, Oprea, Ciucur, Doman, Drăghici şi Bianconi.

Miercuri dimineaţă, bănăţenii vor susţine ultimul antrenament la Poiana Braşov, apoi se vor urca în autocar şi vor pleca spre Timişoara. Joi, elevii lui Popa vor fi liberi, vineri va avea loc prezentarea oficială a lotului polist pentru stagiunea fotbalistică 2017-2018, iar sâmbătă este programat un meci amical, în deplasare, cu echipa maghiară Debreceni VSC (ora 19, stadionul „Nagyerdei Stadium”). Adversara alb-violeţilor este una dintre cele mai cunoscute formaţii din Ungaria, având la activ şapte titluri şi şase cupe naţionale.

Altfel, ACS Poli a anunţat, marţi, reînnoirea parteneriatului cu producătorul de echipamente sportive Joma România. Noul acord se va întinde pe durata următorului sezon, existând varianta prelungirii acestuia pe încă o ediţie de campionat.