VIDEO Surpriză uriașă în Cupa Spaniei: Real Madrid, în superioritate numerică, a fost eliminată de o echipă din liga a treia

Alcoyano Real

Real Madrid a fost eliminată, miercuri, din 16-imile Cupei Spaniei, după ce a fost învinsă, în deplasare, cu 2-1, după prelungiri, de Alcoyano, echipă din liga a treia, conform HotNews.ro.

Militao a deschis scorul pentru formaţia care ocupă locul 2 în LaLiga, în minutul 45. Gazdele au reuşit să trimită meciul în prelungiri, după reuşita lui Solbes, din minutul 80.

Ramon Lopez a fost eliminat, în minutul 110, şi Alcoyano a jucat finalul prelungirilor în inferioritate numerică.

Cu toate acestea, Casanova a dat lovitura pe contraatac, în minutul 115, potrivit News.ro.