popa 3

Alb-violeţii au fost aproape, luni seară, de un succes de moral pe terenul din… Ploieşti al nou-promovatei Juventus Bucureşti, însă nu au putut să-şi menţină avantajul luat în urma unui un gol marcat în minutul 11 prin execuţia frumoasă a lui Abraw – şut imparabil de la 22 de metri – văzându-se egalaţi pe final, mai exact în minutul 81, după reuşita lui Dzalamidze.

Abraw a fost aproape de 2-0 în mai multe rânduri, însă a ratat cu prea multă uşurinţă din poziţii bune de a înscrie.

Juventus Bucureşti: Drăghia – Călinţaru (Dzalamidze ’46), Wallace, Benga, Carabela – Dima, Bărbulescu – Băjenaru (C. Ţâră ’70), Sesar, Al. Zaharia (C. Petre ’75) – Măzărache. Rezerve neutilizate: Stoian, Fl. Cazan, Nika, Mihăescu, Morariu. Antrenor: Marin Barbu.

ACS Poli Timişoara: Curileac – Ciucur, Cânu, Melinte, Ţigănaşu – Artean, Vaşvari – Munteanu (Străuţ ’67), Curjurici (Croitoru ’77), Mailat – Abraw (Doman ’85). Rezerve neutilizate: Straton, Bocşan, Bîrnoi, Bianconi. Antrenor: Ionuţ Popa.

Cartonaşe galbene: Sesar ’50, Benga ’63, Băjenaru ’66 / Cânu ’36, Artean ’38, Vaşvari ’39, Croitoru ’83, Bianconi ’90.

Arbitri: Lucian Rusandu (la centru), Marius Nicoară, Adrian Mărginean (asistenţi).

„Cine greşeşte plăteşte! Nu pot să le iau banii, însă cei care au greşit nu vor mai prinde echipa!”, a spus tehnicianul polist Ionuţ Popa la microfonul Digi Sport.

One thought on “Victorie ratată pe „Ilie Oană” >> Juventus Bucureşti – ACS Poli Timişoara 1-1 (0-1)

1. ar fi bine sa nu mai vorbeasca la cald, dl. Popa, e clar ca e luat de ape dupa meci. dupa Rehagel cam 95 % din antrenori sint iresponsabili 2 ore dupa meci, aici nu ajuta virsta.