Un nou protest la Timişoara

protest pagina 1

Pentru a treia duminică la rând, Piaţa Victoriei din Timişoara a fost ocupată de protestatari, care şi-au strigat nemulţumirile.

Câteva sute de manifestanţi s-au adunat în centrul urbei, revoltați de modificarea legilor justiţiei.
protest pagina 3
Protestatarii purtau pancarte cu mesaje precum: „Cetăţean al statului paralel”, „Faceţi-vă guvern la Jilava” şi „Ajunge, descreieraţilor!”.

După intonarea imnului României – „Deşteaptă-te, române!” – manifestanţii au strigat: „PSD, ciuma roşie”, „Demisia”, „Nu vrem să fim conduşi de hoţi” şi „Rezistăm”.

Manifestanții au plecat în marș din Piaţa Victoriei spre Tribunalul Timiş. Numărul celor care au protestat la Timișoara a ajuns aseară la aproximativ 700.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *