
Un motan furat de ruși din Bucha și dus în Belarus s-a întors la stăpâni după 80 de zile
Un motan furat de ruși din Bucha și dus în Belarus a ajuns din nou la stăpâni după 80 de zile. Aventura a fost povestită chiar de proprietara felinei.
Motanul dispăruse de acasă în timpul ocupației ruse. După două luni și jumătate a fost găsit la 300 km distanță, de o femeie din Belarus.
Se pare că felina călătorise cu un transportor blindat rusesc în care soldații înghesuise aparate de uz casnic furate din casele din Bucha și Irpin.
Medalionul pe care erau trecute datele proprietarilor, inclusiv numerele de telefon ale acestora, l-a ajutat pe motan să ajungă la stăpânii lui, acum refugiați în Cehia, conform digi24.ro.
Aventura a fost povestită chiar de proprietara felinei. Și eu care credeam că aventura a fost povestită chiar de felină.