
Transferuri importante în iarnă, la CSU Politehnica.
În pauza de iarnă, CSU Politehnica a reușit să perfecteze două transferuri importante. Carla Pârv, o voleibalistă timișoreană în vârstă de 17 ani, revine în alb-violet.
Ea măsoară 1,84 metri și va evolua cu dublă legitimare, cealaltă formație la care va activa fiind CSȘ Bega Timișoara U19, pe postul de universal.
CSU Politehnica a punctat și la capitolul experiență. Cel de-al doilea transfer făcut în iarnă îl reprezintă aducerea Denisei Popa, de la CSM Caransebeș.
Ea este o voleibalistă în vârstă de 29 de ani și 1,80 metri înălțime care evoluează pe postul de secund.
În 2024 s-a remarcat și la beachvolley, unde a obținut Cupa României și a devenit medaliată cu bronz la Campionatul Național.
Sunt două transferuri datorită cărora, în pauza competițională, echipa de volei a Politehnicii Timișoara și-a schimbat obiectivul, țintind acum promovarea în Divizia A1, elita voleiului feminin românesc.