Trafic îngreunat pe autostrada A1, după ce un autotren a derapat în urma unei explozii la o anvelopă

Trafic îngreunat pe autostrada A1, după ce un autotren a derapat

Trafic îngreunat pe autostrada A1, după ce un autotren a derapat

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române informează că în urma unei explozii la nivelul unei anvelope, un autotren a derapat, blocând benzile 1 și 2 ale autostrăzii A1, la kilometrul 375, sensul Râmnicu-Vâlcea – Deva, în zona localității Mintia, județul Hunedoara.

Circulația autovehiculelor se desfășoară îngreunat, pe banda de urgență. De asemenea, este afectat traficul și pe celălalt sens de deplasare, deoarece în urma scurgerilor de carburant pe partea carosabilă, alte două autoturisme au lovit un parapet.

CITEȘTE ȘI: Un bărbat a murit lovit de o mașină pe o stradă din Arad

Din incident nu au rezultat victime.

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Timișoara (DRDP Timișoara) transmite că se estimează reluarea circulației în condiții normale până la ora 13.

Sursa foto: Direcția Regională de Drumuri și Poduri Timișoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *