Tânără în vârstă de 20 de ani, care traversa strada regulamentar, accidentată grav de o mașină în Timișoara

Tânără în vârstă de 20 de ani, care traversa strada regulamentar, accidentată grav de o mașină în Timișoara

Tânără în vârstă de 20 de ani, care traversa strada regulamentar, accidentată grav de o mașină în Timișoara, miercuri seara.

Polițiștii au stabilit că un bărbat, în vârstă de 67 de ani, a condus un autoturism pe Calea Stan Vidrighin, iar la un moment dat a surprins și accidentat o tânără în vârstă de 20 de ani, în calitate de pieton, care traversa strada regulamentar.

În urma impactului, fata a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

CITEȘTE ȘI: Primăria Timișoara pierde pe bandă rulantă procesele intentate de foști angajați concediați abuziv

Sursa foto: captură, Facebook / INFO TRAFIC Timisoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *