
Handbalistele de la „Banatul”, calificate la Turneul Final al ONSȘ, între cele mai bune 8 echipe din țară!
Handbalistele de la Liceul cu Program Sportiv „Banatul” din Timișoara merg la Turneul Final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSȘ)!

Handbalistele de la Liceul cu Program Sportiv „Banatul” din Timișoara merg la Turneul Final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSȘ)!

Baza sportivă din Urseni a găzduit etapa interjudețeană de fotbal Cupa ING U14 (fete și băieți), inclusă în Olimpiada Națională a Sportului Școlar. Competiția, un efort comun al IȘJ Timiș

Echipa de handbal masculin a LPS „Banatul” din Timișoara a obținut calificarea în etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSȘ).

Trei echipe de handbal ale LPS Banatul vor reprezenta judeţul Timiş la etapa zonală a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar (ONSS).

Echipa de fotbal feminin a Școlii Gimnaziale nr. 24 din Timişoara a devenit campioană naţională la Cupa Tymbark Junior- U12 în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.

În perioada 9-11 mai, la Iași, s-a desfășurat etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar – Tetratlon Athletic Școlar, nivel gimnazial.

Elevele de la „Generală 24” din Timișoara vor lupta pentru titlul național la Olimpiada Sportului Şcolar – U12

Finala Campionatului Național Școlar de Lupte de Lupte Libere și Lupte Feminine a avut loc de vineri până duminică la Reșița. Șapte sportivi de la CSȘ 1 Timișoara

Elevele de la „Lenau” vor reprezenta Timișul la faza regională a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar

Recent a avut loc etapa naţională de S-Rugby mixt la nivelul învăţământului primar, competiţie desfăşurată în cadrul Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar şi găzduită de Clubul Sportiv Şcolar Bega din Timişoara.