Sorin Grindeanu, lovitură pentru Liviu Dragnea

Salturi spectaculoase în topul popularității miniștrilor cabinetului Ciucă: Sorin Grindeanu urcă mai multe poziții

Fostul premier Sorin Grindeanu are o reacție rapidă, după ce Institutul Național de Statistică a arătat că România a avut o creștere economică de 5,8% pe primele șase luni ale anului.

Perioada coincide cu mandatul de premier al lui Sorin Grindeanu, iar acesta a ținut să semnaleze că a apărut încă ”o dovadă” a faptului că evaluarea lui Liviu Dragnea nu a avut nicio legătură cu realitatea.

”Cifrele publicate astăzi de INS sunt cea mai bună dovadă că evaluarea care a dus la căderea guvernului Grindeanu nu a avut nicio legătură cu realitatea. Dar cine să se încurce cu adevărul?”, scrie Sorin Grindeanu.

Sursa: stiripesurse.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

3 thoughts on “Sorin Grindeanu, lovitură pentru Liviu Dragnea

  1. Economiile nationale ( si cele personale) nu raspund instantaneu unui impuls (ca cea a unui nou prim ministru sau a unui nou presedinte) . Exista o perioada de timp care trebuie sa treaca pina ce efectul unui astfel de eveniment( nou prim ministru sau nou presedinte) poate fi detectat.
    Cresterea economica in Romania (daca a fost reala) se poate datora perioadei anterioare lui Grindeanu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *