Scade numărul de infectări în Timiş: 271 în 24 de ore. Sunt 10.142 în ţară, la 35.762 de teste prelucrate

Scade numărul de infectări în Timiş: 271 în 24 de ore. Sunt 10.142 în ţară, la 35.762 de teste prelucrate. Până astăzi, 12 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 334.236 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 224.916 pacienți au fost declarați vindecați.

CITEŞTE ŞI: Atac din PNL la adresa primarului Timișoarei. Absență importantă pentru Dominic Fritz

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 10.142 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba71551805,64
2.Arad78623204,95
3.Argeș90671773,01
4.Bacău100891982,27
5.Bihor97722285,74
6.Bistrița-Năsăud40431373,98
7.Botoșani44421222,68
8.Brașov130104664,94
9.Brăila4041552,01
10.Buzău4992802,13
11.Caraș-Severin34871092,72
12.Călărași2605622,25
13.Cluj142814136,99
14.Constanța88672014,07
15.Covasna30361003,32
16.Dâmbovița84102053,15
17.Dolj90382813,69
18.Galați75662391,92
19.Giurgiu2585382,06
20.Gorj3583561,84
21.Harghita3859652,5
22.Hunedoara61404122,86
23.Ialomița3039952,56
24.Iași140553002,84
25.Ilfov90743584,12
26.Maramureș63751433,9
27.Mehedinți2774412,19
28.Mureș80673214,62
29.Neamț76552042,67
30.Olt5079971,69
31.Prahova136683363,59
32.Satu Mare32651983,26
33.Sălaj43221146,34
34.Sibiu90653797,4
35.Suceava109801532,16
36.Teleorman41491122,8
37.Timiș137052716,43
38.Tulcea1991481,7
39.Vaslui6040721,92
40.Vâlcea64051652,99
41.Vrancea4194581,47
42.Mun. București466689274,99
43.Cazuri noi nealocate pe județe5736*1606
TOTAL334.23610.142

Foto: medlife.ro


Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

1 Comments
Gabi 12 noiembrie 2020
Scad, ca vin alegerile. Dupa alegeri, din nou, explozie. Fiti seriosi!