Salbă de medalii

Treisprezece medalii şi două cupe au obţinut sportivii de la CS Heracle la cele două competiţii de lupte greco-romane desfăşurate în weekend la Belgrad.

Rezultatele obţinute la Serbian Open (categoria de vârstă U20 – juniori) sunt următoarele: Maxim Sarmanov – locul 1 (categ. 55 kg), Pavel Denisenco – locul 1 (categ. 60 kg), Vitalie Eriomenco – locul 1 (categ. 63 kg), Vasile Zabica – locul 1 (categ. 72 kg), Alexandru Solovei – locul 1 (categ. 77 kg), Mihai Guţu – locul 1 (categ. 82 kg), Rostislav Covali – locul 1 (categ. 97 kg), Anatolie Tincu – locul 3 (categ. 55 kg). Totodată, CS Heracle s-a clasat pe prima poziţie în clasamentul cluburilor participante la Serbian Open.

Delegaţia a fost condusă de antrenorul Roman Zgardan. La Trofeul Belgradului (categoria de vârstă U17 – cadeţi) au fost obţinute următoarele rezultate: Victor Postica – locul 1 (categ. 48 kg), Bogdan Alin Muraru – locul 1 (categ. 60 kg), Octavian Cerneţchi – locul 1 (categ. 65 kg), Tudor Ioniţă – locul 2 (categ. 55 kg), Nichita Apostol – locul 2 (categ. 71 kg).

Au mai fost prezenţi Luca Raileanu (categ. 65 kg) şi Stas Musabecov (categ. 71 kg). CS Heracle a fost premiat ca structură sportivă şi la Trofeul Belgradului.

Delegaţia clubului a fost condusă de preşedintele Damian Raileanu şi antrenorul Fiodor Covanji.