Ripensia salvează un punct în prelungiri în fața lui „U” Cluj

meci 1

În meciul de deschidere al etapei a 13-a din Liga a II-a, Ripensia Timișoara a remizat cu „U” Cluj, scor 1-1, pe stadionul „Dan Păltinișanu”.

Ardelenii au deschis scorul în minutul 41, prin ex-polistul Dorin Goga, care a împins de la patru metri în poartă balonul centrat de pe dreapta de Alexandru Coman. Timișorenii au egalat în al doilea minut de prelungire, prin Andrei Dumiter, care a marcat de la limita careului mic, la o fază la care clujenii au cerut ofsaid.

***

Păduraru – Ad. Popa, Străuţ, Apro, C. Toma (cpt.), M. Toma (63, Țieranu) – Al. Popovici, Burdeţ, Anghelina (77, Bădăuță), Cluci (65, Zaluschi) – Dumiter
Dur-Bozoancă – Takacs (40, Al. Coman), Abrudan, A. Cordoş, Berci – G. Giurgiu (cpt.), G. Florescu – Haţiegan, Goga (75, Greu), Gavra – M. Coman (79, Sepsi)

***

Etapa continuă sâmbătă, cu toate celelalte vestice programate să joace la „matineu” și în direct la Radio Timișoara.

Vom fi în direct cu derby-ul alb-violet ACS Poli – ASU Politehnica, de pe stadion „Electrica”, precum și cu meciurile UTA – Energeticianul Petroșani și CS Mioveni – Luceafărul Oradea. Vom avea, de asemenea, aspecte în direct și de la Sportul Snagov – Metaloglobus București.

Sâmbătă, la ora 11.00, se mai joacă CS Balotești – Pandurii Târgu Jiu și Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău, iar la ora 12.00 începe meciul Academica Clinceni – Chindia Târgoviște.

Etapa se încheie duminică, atunci când se joacă ultimele două partide: Farul Constanța – FC Argeș (12.00) și Daco-Getica București – Petrolul Ploiești (14.00).