Leo Grozavu

Nici în etapa a treia din play-out alb-violeţii lui Leo Grozavu nu au reuşit să culeagă trei puncte.

Luni seară, pe stadionul „Dan Păltinişanu”, ACS Poli Timişoara a remizat cu nou-promovata ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 2-2, salvând un punct în penultimul minut de joc.

Deşi au deschis scorul prin Ciucur (min. 23), bănăţenii s-au văzut egalaţi şi apoi conduşi. Artean a înscris în propria poartă (min. 50), iar Kuku l-a învins pe Straton cu un şut de la 25 de metri (min. 78).

Noroc cu fundaşul Şeroni, care a găsit drumul spre gol la scurt timp după ce a fost trimis pe teren cu sarcini ofensive (min. 89).

Anterior, Fulop a nimerit bara dintr-o lovitură liberă (min. 82). Aflat la debutul în alb-violet, Raţ a fost eliminat în prelungiri în urma unei intrări dure la Kuku.

Să mai spunem că formaţia de pe Bega a bifat luni seară al 13-lea meci consecutiv în Liga I fără victorie…

ACS Poli Timişoara: Straton – Haruţ, Cânu, Artean, Raţ – Enescu, Vaşvari – Munteanu, Croitoru (Şeroni ’85), Ciucur (Oliva ’70) – Roman. Rezerve neutilizate: Smaranda, Străuţ, Popovici, Bîrnoi, Drăghici. Antrenor: Leo Grozavu.

2 thoughts on “Primul succes din play-out se lasă aşteptat >> ACS Poli Timişoara – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-2 (1-0)

1. Lipseste un conducator de joc dintre toti jucatorii din lotul actual nici unul nu are stofa de conducatorde joc trist dar adevarat totusi sper sa evitam retrogradarea poate ne surade norocul in viitor !!!