
O româncă va arbitra finala UEFA Women’s Nations League, Germania – Spania
O brigadă românească va arbitra prima manță a finalei UEFA Women’s Nations League, dintre Germania și Spania, care va avea loc vineri, 28 noiembrie.
Prima manșă a finalei Germania – Spania este programată pe 28 noiembrie, de la 21.30, pe Fritz-Walter-Stadion din Kaiserslautern.
Iuliana Demetrescu a fost delegată de UEFA să conducă la centru partida. Ea va fi ajutată la cele două linii de arbitrele-asistente Mihaela Țepușă și Roxana Ivanov, cel de-al patrulea oficial fiind croata Ivana Martincic.
CITEȘTE ȘI: Acuzații grave: disputa dintre firmele de insolvență și autoritățile timișorene, în cazul Colterm, se mută în instanță
De asemenea, camera VAR va fi tot în responsabilitatea României, echipa de aici fiind formată din Cătălin Popa (VAR) și Ovidiu Hațegan (AVAR).
Returul finalei va avea loc marți, 2 decembrie, la Madrid, scrie Mediafax.
Sursa foto: Asociația Județeană de Fotbal Buzău/Facebook


