O nouă victorie >> SCM Politehnica Timişoara – CSM Bacău 30-24

Victorie alb-violetă pe semicerc: CSM Oradea - SCM Politehnica Timișoara 30:33 (14:10)

SCM Politehnica Timişoara şi-a respectat blazonul şi în partida cu CSM Bacău, disputată în această seară la sala „Constantin Jude”, în cadrul etapei cu numărul 24 a primului eşalon handbalistic masculin.

Alb-violeţii lui Pero Milosevici s-au impus în faţa penultimei clasate cu 30-24, după ce au condus şi la pauză – 12-10.

Recent câştigătoare a Cupei României, echipa de pe Bega s-a distanţat decisiv când evolua în inferioritate numerică, bifând un avantaj maxim de opt lungimi (25-17, în minutul 50).

În ultimele minute au fost trimişi pe teren Trif şi Bote, cei mai tineri jucători din lot, fiecare înscriind un gol.

Lista completă a marcatorilor Politehnicii se prezintă în felul următor: Sadoveac (7g), Marjanovici (4g), Păiuş (3g), Dragas (3g), Milosevici (2g), Pribanici (2g), Irimescu (2g), Cîmpan (2g), Neamţu (1g), Fenici (1g), Şania (1g), Trif (1) şi Bote (1g).

De la CSM Bacău s-au remarcat Gal şi Drăgan, cu câte cinci reuşite.

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.