Moșnița Nouă, învingătoare în Cupa României

Fotbaliștii de la Gloria Moșnița Nouă au produs o frumoasă surpriză în finala Cupei României – faza pe județ, învingând în ultimul act al competiției pe CSM Lugoj cu scorul de 2-1.

Partida, disputată miercuri seara în feeria nocturnei din Moșnița Nouă, a avut de toate: îndârjire, faze electrizante și, desigur, o mare doză de suspans.

Golurile învingătorilor au fost semnate de Cristi Melinte (minutul 12, printr-un lob de… Europa League, de la 50 de metri) și Patrik Niță (min. 44). Reușita lugojenilor a venit în minutul 66, când Petresc l-a învins pe portarul gazdelor printr-un șut de la 20 de metri.

În urma acestui succes, Gloria Moșnița Nouă a câștigat primul ei trofeu de acest gen și va evolua în fazele regionale în viitoarea stagiune a Cupei României.

CITEŞTE ŞI: Au reapărut ”zebrele” pentru pietoni pe Strada Răsăritului, uitate de SDM la finalizarea lucrărilor de asfaltare

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.