Medalie pentru un jandarm timișorean

jandarm premiat 1

Un jandarm timişorean a terminat pe podium Campionatul de Înot al Ministerului Afacerilor Interne, competiție desfășurată la Baia Mare, surclasând aproximativ 50 de sportivi din întreaga țară.

Este vorba de sergentul major Robert Leucuţa Robert de la Inspectoratul de Jandarmi Județean Timiş, care s-a clasat pe locul al II-lea la proba 100 de metri liber, aceeași poziție ocupând-o și la proba de ştafetă 4×50 metri liber, rezultatul fiind similar cu cel de anul trecut.

Concursul s-a organizat pe categorii de vârstă, la probele 50 m liber (femei, bărbați), 100 m liber (bărbați), 100 m bras (femei, bărbați), 200 m liber (bărbați) și ștafeta 4×50 m liber. La finalul competiţiei Inspectoratul General al Jandarmeriei Române s-a clasat pe locul II la general. Câștigătorii au fost felicitați de organizatori și au primit din partea acestora diplome și medalii.