Imagini şocante în centrul oraşului

drive safe 1

drive safe1Zeci de persoane s-au arătat interesate de acţiunea organizată, duminică, în Piaţa Libertăţii, de Asociaţia Legal Drive.

Scopul campaniei este de a atrage atenţia asupra pericolului nerespectării regulilor în trafic. Foarte interesaţi de jurnalista Diana Mihai – machiată pentru a interpreta rolul unui mort ce urma să fie scos dintre fiarele contorsionate de cadre ale ISU – au fost copiii.

Curioşi din fire, aceştia au dorit să afle cum a reuşit să capete asemenea răni. Micuţilor li s-a explicat cât de important este să respecte regulile de circulaţie.

Maşina lovită a fost plimbată pe mai multe străzi din Timişoara, pentru un impact mai puternic. Campania se află la a doua ediţie.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *