
Un grav accident de circulaţie s-a petrecut ieri în zona Registrului Auto Român din Reşiţa.
Din primele date se pare că lipsa experienţei şoferului ce ar fi provocat acest accident şi-a spus cuvântul. Un tânăr de 18 ani, ce conducea un autoturism marca BMW, a pierdut controlul volanului după ce a efectuat o depăşire, în zonă manevra fiind permisă şi a intrat pe contrasens.
Din partea opusă venea un autovehicul înmatriculat în judeţul Timiş, iar coliziunea a fost puternică, tânărul şofer rămânând încarcerat în autoturismul său.
La faţa locului s-au deplasat echipaje ale pompierilor, poliţiştilor şi al Serviciului Judeţean de Ambulanţă care a şi transportat victima la Spitalul Judeţean Reşiţa, starea lui fiind una gravă.
În continuare se efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele accidentului.


