FK Csikszereda, egal la Timișoara

fotbal 1

În etapa a 17-a a Ligii a 2-a la fotbal, FK Csikszereda Miercurea Ciuc a obținut doar un punct în deplasarea de la Ripensia Timișoara, scor 1-1.

După o primă repriză fără goluri, în minutul 60, pe un contraatac al oaspeților, Pinter trimite o diagonală de pe dreapta, de vreo 20 de metri, pentru Schieb. Defensiva Ripensiei e prinsă pe picior greșit, portarul Dobre e ieșit, iar Marvin Schieb îndeplinește o simplă formalitate. În minutul 74, Alexandru Neagu a stabilit scorul final, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Echipele de start:

Ripensia: Șt. Dobre – Andr. Macrițchii, Rogac, Lalic, Gladun – Val. Macrițchii, T. Călin – Al. Popovici (cpt.), Al. Neagu, Piftor – Sokovic
Rezerve: Velcea – Țieranu, Stoi, Golda, Vasluian, Fridrich, Coulibaly, Mih. Ene, Vl. Tudorache
Antrenor: Cosmin Petruescu

FK Csikszereda: Rybansky – R. Takacs, Kelemen, Apro, Bor – Csuros (cpt.), Casiadi, Bara, Pinter, Schieb – Meszaros
Rezerve: Gyenge – Palmeș, Bonifac, T. Suciu, Rotar, Botorok, Jebari
Antrenor: Valentin Suciu

Miercurea Ciuc este pe locul în Liga a 2-a, cu 25 de puncte, în timp ce Ripensia este pe 14, cu 17 puncte.

Sursă: Prosport

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.