Femeie lovită de o autoutilitară, în timp ce traversa strada pe o trecere de pietoni, în vestul țării. Ce alcoolemie avea șoferul vinovat

Copil de 12 ani, accidentat grav în Timiș. Traversa drumul pe trecerea de pietoni

O femeie de 50 de ani a fost accidentată ușor, de o autoutilitară condusă de un șofer care consumase alcool. Femeia a fost lovită în timp ce se angajase în traversarea străzii pe o trecere de pietoni, în municipiul Arad.

CITEȘTE ȘI: 37 de noi cazuri de coronavirus în județul Timiș, în ultimele 24 de ore. Care este situația la nivel național

Potrivit IPJ Arad, din primele cercetări la fața locului s-au stabilit că un bărbat de 51 de ani, din Vinga, a condus o autoutilitară pe Bulevardul N. Titulescu, dinspre Maranata spre clinicile medicale.

La intersecție cu strada Elena Drăgoi a surprins și accidentat ușor o femeie de 50 de ani din Arad, angajată în traversarea străzii pe trecerea pentru pietoni.

În urma testării cu aparatul alcooltest, a rezultat o alcoolemie de 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul conducătorului auto.

Conform procedurii, s-a dispus recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducere sub influența alcoolului.

sursa: romania24.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *