Egal smuls de Timișoara la Mediaș: Gaz Metan – ACS Poli 1-1 (VIDEO)

vasvari 1

ACS Poli Timișoara a reușit să smulgă un egal prețios pe terenul echipei Gaz Metan Mediaș, în etapa a patra din play-out.

Meciul a fost extrem de echilibrat, însă alb-violeții l-ar fi putut încheia cu o victorie, dacă centralul George Găman nu le-ar fi refuzat un penalty clar sau dacă trasorul expediat de Vașvari din lovitură liberă nu ar fi lovit bara, ci ar fi țintit trei centimetri mai jos…

În cele din urmă, bănățenii aveau să se mulțumească și cu un egal.

Jocul a fost anost și s-a animat doar în ultimele zece minute. Rondon a scăpat pe contraatac și, după o gafă monumentală a lui Artean, i-a pasat perfect lui Joao Diogo, care a înscris cu poarta goală, din apropiere (min. 83).

Ciucur a egalat după patru minute, din pasa lui Bîrnoi, iar Poli rămâne, deocamdată, deasupra liniei retrogradării.

Imagine de arhivă

2 thoughts on “Egal smuls de Timișoara la Mediaș: Gaz Metan – ACS Poli 1-1 (VIDEO)

1. Acelasi Gaman…Va.aduceti aminte meciul de baraj Zicea Gabi Canu ceva atunci de Gaman se pare conducatorii au uitat dar Gaman nu ATENTIE pe viitor !!!