Duş rece în Ardeal >> Informatica, bătută cu 4-0 de City’Us Târgu Mureş în prima partidă a finalei Ligii I de futsal

Stefan Rakic Informatica futsal

Informatica Timişoara a pierdut, marţi seară, primul meci al finalei Ligii I de futsal, 0-4 în deplasare cu City’Us Târgu Mureş.

Ca şi în precedentele partide jucate „afară” în play-off, băieţii lui Robert Lupu au fost o pradă uşoară.

Vlad Iancu a revenit între buturile grupării bănăţene, împăcându-se cu cei din conducere şi din staff-ul tehnic în cel mai important moment al sezonului, dar nu a putut opri tăvălugul ardelean.

Gazdele au condus cu 3-0 la pauză şi au mai înscris o dată în repriza secundă, obţinând un succes meritat şi luând prima opţiune la câştigarea titlului.

Florin Matei nu a putut fi utilizat, fiind suspendat în urma cartonaşului roşu primit în semifinala cu United Galaţi.

Informatica a început partida cu Iancu, Lupu, Rakici, Janjici şi Savio, pe parcurs intrând Dobre, Novoselac, Pinto, Călugăreanu şi Ilaş.

Următoarea întâlnire va avea loc luni, cu începere de la ora 19,30, la sala „Constantin Jude”, în direct pe Digi Sport.

Dacă va reuşi să egaleze la general, echipa timişoreană va găzdui şi meciul al treilea, care ar urma să aibă loc miercuri, de la aceeaşi oră.