
„Drum lin spre cer suflet frumos”. Curg mesajele în amintirea băiatului care a decedat sâmbătă, 4 februarie, când un copac s-a prăbușit peste o mașină aflată în mers.
Sâmbătă, 4 februarie, o familie din Timișoara și-a pierdut unicul copil, după ce, la intrarea în Reșița, un copac s-a prăbușit peste mașina lor aflată în mers. Se întorceau de la munte. La scurt timp după accident, băiatul a fost preluat de medici în stare de inconștiență, dar cadrele medicale nu au mai putut să-l salveze.
Rețelele de socializare sunt pline, astăzi, de mesajele celor care l-au cunoscut și iubit pe Alexandru Meteșan.
„DRUM LIN SPRE CER SUFLET FRUMOS”, astfel începe mesajul Clubul Sportiv Giroc-Chișoda
„PROFUND ÎNDURERAȚI, AM AFLAT CĂ TRAGEDIA PETRECUTĂ IERI, ÎN APROPIEREA REȘIȚEI, CÂND UN COPAC S-A PRĂBUȘIT PESTE O MAȘINĂ ÎN CARE SE AFLA O FAMILIE CU COPILUL LOR, A RĂPIT DIN RÂNDURILE SPORTIVILOR CLUBULUI NOSTRU PE
ALEXANDRU METEȘAN,
NĂSCUT ÎN 30.07.2008
UN TÂNĂR HANDBALIST CU O PERSPECTIVĂ EXTRAORDINARĂ, ÎN ACEST SPORT!
A PLECAT PREA DEVREME, LĂSÂND ÎN URMĂ O FAMILIE ÎNDURERATĂ, DAR ȘI O A DOUA LUI FAMILIE, ECHIPA DE HANDBAL DE LA CS GIROC-CHIȘODA, ÎNMĂRMURITĂ, LA AFLAREA CUMPLITEI VEȘTI !
„A FOST UN COPIL EXTRAORDINAR, UN URIAȘ, LA VÂRSTA LUI, UN TALENT CARE ERA DEJA CURTAT DE ECHIPE ! NU POT SĂ ÎMI REVIN, NU POT SĂ CRED CĂ NU VA MAI VENI LA SALĂ!”, NI L-A DESCRIS ANTRENOAREA LUI, OANA IONESCU, CU VOCEA GÂTUITĂ ȘI PRINTRE LACRIMI !
ESTE O PIERDERE DE NEÎNLOCUIT !
TE VOM PĂSTRA ÎN SUFLETELE NOASTRE ȘI ÎN CLUBUL NOSTRU PENTRU TOTDEAUNA!
DORIM SĂ EXPRIMĂM CONDOLEANȚELE NOASTRE FAMILIEI ÎNDURERATE ȘI GREU ÎNCERCATE !
DUMNEZEU SĂ ÎȚI ODIHNEASCĂ ÎN ÎMPĂRĂȚIA LUI SUFLETUL TĂU FRUMOS, DRAGUL NOSTRU!”
Dumnezeu ia oamenii buni.Drum lin copile,ne vom ruga pentru tine.Dumnezeu sa te aiba in paza!