Doi copii de şase ani, răniţi la mâini, după ce s-au jucat cu petarde, iar acestea au explodat

Doi copii de şase ani, răniţi la mâini, după ce s-au jucat cu petarde, iar acestea au explodat

Doi copii de şase ani, răniţi la mâini, după ce s-au jucat cu petarde, iar acestea au explodat.

Doi copii de şase ani din judeţul Sibiu au fost răniti la mâini, luni, după ce s-au jucat cu petarde, iar acestea au explodat.

Reprezentanţii Serviciului Judeţean de Ambulanţă (SAJ) Sibiu au trimis, luni, un echipaj în localitatea Vurpăr, unde doi copii de 6 ani, jucându-se cu petarde, au suferit traumatisme prin explozie ale mâinilor.

CITEȘTE ȘI: Se reiau lucrările la centura Timișoara Sud

”Primul copil cu un traumatism sever mâna stângă, cu afectarea a trei degete, iar al doilea cu afectare mai uşoară a mâinii”, au transmis oficialii SAJ, citați de news.ro.

Potrivit acestora, după acordarea primului ajutor, echipajul SAJ  a plecat spre spital, iar pe drum a solicitat sprijinul unui echipaj cu medic.

”Un echipaj ISU cu medic a plecat la întâlnire şi apoi a însoţit echipajul SAJ, asistând copii până la sosirea la CPU Luther (Spitalul de Pediatrie Sibiu – n.r.)”, a mai transmis sursa citată.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

2 thoughts on “Doi copii de şase ani, răniţi la mâini, după ce s-au jucat cu petarde, iar acestea au explodat

  1. Pe cine veți INTERZICE Petardele complet??
    Precum în majoritatea țarilor CIVILIZATE tocmai ptr protecția tinerilor dar și a faunei terorizate anual de această POLUARE FONICA TERIBILĂ

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *