Dezastru într-un autobuz, pe o rută judeţeană. Oamenii călătoresc în condiţii inumane

calatori autobuz arad

Frig şi înghesuială, de asta au parte cei care călătoresc cu autobuzul pe ruta Ineu – Nadăş.

Unul dintre călători ne-a transmis fotografii făcute ieri, când peste 20 de persoane călătoreau în picioare iar altele stăteau câte două – trei pe un scaun.

CITEȘTE ȘI: Atenție dacă staţi în chirie sau v-aţi închiriat apartamentul. Anunțul făcut de ANAF

În plus, susţine cel care ne-a sesizat, autobuzul – care aparţine unei companii private – se strică tot la câteva zile. Sau, întârzie 15 – 20 de minute, oamenii fiind nevoiţi uneori să aştepte în frig şi ploaie.

CITEȘTE ȘI: Ca în filmele pentru adulți! Anna Lesko, goală din cap până-n picioare, într-o poză care i-a șocat pe fani

„Dimineața așteptăm câte 15 – 20 de minute în frig și ploaie, uneori frigul continuă și pe autobuz, toate acestea la doar 195 lei”, ne-a declarat călătorul nemulţumit, conform newsar.ro.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *