Croitoru a plecat de la Dumbrăviţa

Croitoru a plecat de la Dumbrăviţa

Şase zile a durat perioada petrecută de David Croitoru la CSC Dumbrăviţa. Fiul fostului polist Marius Croitoru, ultima dată antrenor în eşalonul de elită la FC Botoşani, a rămas liber de contract şi îşi poate căuta un alt angajament.

„Clubul nostru a încheiat colaborarea cu mijlocaşul David Croitoru. Contractul a fost reziliat la solicitarea jucătorului. Mult succes în viitoarea aventură fotbalistică, David!”, se arată într-un comunicat al divizionarei secunde din Dumbrăviţa.

David Croitoru fusese anunţat ca jucător al echipei antrenate de Cosmin Stan săptămâna trecută. Născut la 9 august 2003, mijlocaşul central a crescut la juniorii clubului FC Botoşani, pentru care a şi debutat în prima divizie, pe 1 august 2020, într-o victorie cu Gaz Metan Mediaş, cu câteva zile înainte de a împlini vârsta de 17 ani. El a mai evoluat în elită pentru FCU Craiova şi FC Argeş Piteşti, adunând 21 de prezenţe la acest nivel.

CITEŞTE ŞI: Dyana Dawood, primul transfer la Politehnica Timişoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *