Coronavirus, 8 iunie 2021: 4 cazuri noi în Timiș. La cât a ajuns rata de infectare

București și Timiș - cele mai multe cazuri noi de Covid / ​Rata de infectare crește puternic

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 202 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2122740,27
2.Arad2363570,12
3.Argeș27377110,21
4.Bacău2604120,08
5.Bihor29250120,23
6.Bistrița-Năsăud1186420,09
7.Botoșani14158120,08
8.Brașov4365420,21
9.Brăila1327940,18
10.Buzău1256900,1
11.Caraș-Severin1145650,23
12.Călărași1004400,09
13.Cluj5749160,2
14.Constanța4291350,16
15.Covasna853510,13
16.Dâmbovița2247530,11
17.Dolj2660510,1
18.Galați2760910,2
19.Giurgiu1101110,12
20.Gorj920400,03
21.Harghita826740,12
22.Hunedoara2286200,11
23.Ialomița1076840,13
24.Iași4237040,12
25.Ilfov4506120,21
26.Maramureș2036620,08
27.Mehedinți833100,11
28.Mureș2392940,13
29.Neamț1893040,19
30.Olt1459030,12
31.Prahova35269130,28
32.Satu Mare1297620,07
33.Sălaj1093430,12
34.Sibiu2648030,23
35.Suceava2418980,07
36.Teleorman1368920,11
37.Timiș5428840,14
38.Tulcea843000,14
39.Vaslui1597040,11
40.Vâlcea1641430,17
41.Vrancea1068020,09
42.Mun. București183484230,18
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

480*

29
TOTAL1.079.154202

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

0 Comments

No Comment.