Coronavirus, 17 martie 2021: 6.186 cazuri noi de persoane infectate, 376 fiind din Timiș

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 6.186 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba169201063,10
2.Arad188061192,51
3.Argeș22271811,41
4.Bacău216871241,41
5.Bihor230611712,28
6.Bistrița-Năsăud9410561,45
7.Botoșani11776651,45
8.Brașov355772734,29
9.Brăila10555791,81
10.Buzău10122651,00
11.Caraș-Severin8879411,38
12.Călărași8147481,42
13.Cluj441552963,93
14.Constanța350172743,19
15.Covasna6334391,26
16.Dâmbovița192101242,24
17.Dolj215341552,10
18.Galați219741871,95
19.Giurgiu8710352,58
20.Gorj7926752,29
21.Harghita6599320,88
22.Hunedoara176801693,48
23.Ialomița8776601,55
24.Iași358641431,81
25.Ilfov347614335,35
26.Maramureș184861012,33
27.Mehedinți6606521,64
28.Mureș189741211,46
29.Neamț15256891,80
30.Olt12093351,23
31.Prahova28495941,23
32.Satu Mare109771012,36
33.Sălaj8954713,01
34.Sibiu215371052,47
35.Suceava22063891,08
36.Teleorman10714801,80
37.Timiș446543765,84
38.Tulcea6815531,30
39.Vaslui13844801,32
40.Vâlcea13091692,39
41.Vrancea8844761,20
42.Mun. București14252312454,49
43.Cazuri noi nealocate pe județe5308*99 
TOTAL874.9856.186 

 


Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

1 Comments
Alex 17 martie 2021
PSEUDOCarantina FABRICĂ de BANI ptr smecherasii din Sanatate Își freacă mâinile de bucurie aburitorii liberali de serviciu MUSTA ,OANCEA &Co, abonați la alte multe milioane sifonate cu teste fara număr ticluite bine prin clinicile lor private, evident pe spatele bugetului de la Babes &Casei de Sănătate. La fel și mafia din Ambulante, care plimba nonstop in vuiet de sirena, pacienți de colo colo,cică „mari urgente”…mai mult insa goale, ptr niste probe de scuipat, dar tot PE BANI GREI, decontati că mari urgente la CNAS SALVARILE lui ARAFAT, plan de TEROARE FONICA PERMANENTA ASUPRA ORASULUI.  mai mult goale decat pline, dar MUSAI cu SIRENELE PORNITE, ca sa INTRETINA bine starea de TEROARE PSIHICA asupra cetatenilor in oras. Poate face careva o anchetă, despre Afacerea Decontarilor interventilor Urgente😉