Coronavirus, 11 iunie 2021: 103 cazuri noi la nivel național, 4 în Timiș

Bucureşti, Timiş şi Ilfov, pe primele trei poziţii în topul zonelor cu un număr ridicat de noi infectări cu SARS-CoV-2

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 103 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2124740,24
2.Arad2364820,13
3.Argeș2740040,21
4.Bacău2604620,07
5.Bihor2926340,18
6.Bistrița-Năsăud1186600,06
7.Botoșani1416320,09
8.Brașov4365920,17
9.Brăila1328320,13
10.Buzău1257720,09
11.Caraș-Severin1146980,2
12.Călărași1004610,07
13.Cluj5750220,17
14.Constanța4292330,12
15.Covasna854720,11
16.Dâmbovița2248110,1
17.Dolj2661240,09
18.Galați2762230,16
19.Giurgiu1101300,1
20.Gorj920610,02
21.Harghita827100,11
22.Hunedoara2286200,09
23.Ialomița1077410,12
24.Iași4237820,1
25.Ilfov4507350,16
26.Maramureș2037740,06
27.Mehedinți833210,09
28.Mureș2394110,12
29.Neamț1894950,14
30.Olt1459520,1
31.Prahova3530420,26
32.Satu Mare1297700,06
33.Sălaj1093500,11
34.Sibiu2649240,17
35.Suceava2419750,07
36.Teleorman1370050,09
37.Timiș5430040,12
38.Tulcea843100,08
39.Vaslui1597420,1
40.Vâlcea1642130,13
41.Vrancea1068300,07
42.Mun. București183536150,15
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

455*

-7
0 Comments

No Comment.