Cluburile de atletism din Giroc şi Moşniţa au obţinut rezultate de excepţie în Finala Campionatului Naţional de Marş

Sportivii secțiilor de Atletism aparţinând cluburilor C.S. Giroc – Chișoda și C.S.C. Moșnița, pregătiţi de antrenorii Oana şi Sorin Staicu, au obținut rezultate de excepţie – nu mai puţin de 9 medalii !!! – în prima competiție importantă a anului 2022 – Finala Campionatului Naţional de Marş, desfăşurată în weekend la Timişoara.

C.S. Giroc-Chișoda:
– Ioanovici Deea – locul 1 și campioană națională – 2 km marș fete (categoria Copii 1);
Ioanovici Deea, Pfeil Karin, Lăpușcă Adina, Toma Alexandra – locul 1 Echipa și campioane naționale – 2 km marș (Copii 1);
Dinu Beatrice, Cristescu Iris, Popescu Ștefania, Letai Raluca – locul 1 și campioane naționale – 1,5 km marș (Copii 2);
Pop Alessia – locul 2 și vicecampioană națională – 3 km marș (Juniori U16);
Dinu Beatrice – locul 2 și vicecampioană națională – 1,5 km marș (Copii 2);
Dumitrașcu Dominik – locul 2 și vicecampion național – 2 km marș (Copii 2);
Dumitrașcu Dominik, Ciocoiu Luca, Munteanu Cristel Adrian – locul 2 Echipe – 2 km marș (Copii 2);
Pop Alessia, Pop Denisa, Blaj Diana – locul 3 Echipe – 3 km marș (Juniori U16).

C.S.C. Moșnița a obținut medalia de bronz cu echipa formată din Har Ganță Octavian, Albert Dragoș Nikolas, Măcrescu Robert – proba de 2 km marș (Copii 2).

Organizarea în condiţii dintre cele mai bune a competiţiei de la Timişoara nu ar fi fost posibilă fără implicarea unor companii private: Flonta, Decathlon, Smartfit, Violette Boutique des Fleurs, Creative Media.